DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 02.03.2021 12:55:06 

Každý něco umíme‚ jenom o tom někdy nevíme

Hedvábí

 

 

                                                                                  

Tak aspoň jeden pléd se mi podařilo zdokumentovat, vypadá moc hezky. Ostatní už jsou prodané i bez fota, prostě se to nestihlo, ale budu dělat určitě ještě nějaké další, které snad stihnu vyfotit.

                                                                                

A je tady další výtvor plédu s háčkovanou krajkou, ještě se bude barvit, tentokrát to bude bez třásní, protože by krajka zanikla.

 

 

                                                                                   

 

Konečně se nám podařilo vyfotit téměř první křestní roušku, která je vyšívaná ručně.

 

A toto je úplně nejnovější křestní rouška, vyšívaná již strojně, všimněte si datumu, křtiny budou teprve zítra.

A teď pracujeme společně na těchto hedvábných šátcích, či plédech, uháčkovaná krajka, dozdobená třásněmi a pak už se jen nabarví, sama jsem zvědavá, jak to dopadne, pak opět vyfotím a přidám k porovnání. Ale mě se to líbí i bez barvení, jen tak bílé.

Na tento pléd, byla použita háčkovaná krajka, kterou najdete ve Fotogalefii, nebo na adrese http://hluzdionv.rajce.idnes.cz/  - háčkovaní bylo trochu nezvyklé, protože hedvábná příze je velmi jemná a musíte si na ni zvyknout, protože z háčku klouže, ale výsledek stojí zato.

 

                                                                                  

 

Další ukázky z tvorby mé dcery. Vyšívání je oblíbený koníček, kterému se věnuje již delší dobu, akorát nestihne všechno vyfotit, takže jen opravdu pár ukázek na prezentaci.

vyšívaný ubrus

detail vyšívání

dárek k narození miminka

Křestní roušky, které dříve vyšívala ručně, nyní už má vyšívací stroj, ale naprogramování do toho stroje dá taky dost práce, výsledek je ovšem velmi hezký, krajku obyčejně došívám já.

Vypadá to, že děti se nerodí každý rok, ale opak je pravdou, děti se stále rodí, akorát nejsou všechny roušky zdokumentované.

                                                                                                        

 Malování a různé techniky s hedvábím ovládá moje dcera. S jejím dovolením tady prezentuji jen několik již hotových výrobků, ostatní budou opět na rajčeti, až uděláme výběr toho nejlepšího, co už má uděláno.

Halenka je vytvořena tzv. solenou technikou, kdo se zabývá barvením hedvábí, ví o čem to je. Je to náročná technika, ale výsledný efekt stojí za to. A ještě další halenka, tentokrát v zelené barvě. Všechny tyto halenky jsem taky ušila, protože šití to je můj druhý koníček.

Další ukázky již uvidíte ve fotogalerii, která se bude postupně rozšiřovat, protože se stále něco tvoří.